| モデル番号 | S0926-044 について |
|---|---|
| 表面処理 | ガルバン化 |
| 使用 | 建築構造材料 |
| パターン | 破損の低下 |
| グレード | SGCC,DX51D,DC03 など |
| Products | Spring Steel Strip |
|---|---|
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Elongation | 18-25% |
| Width | 600-1500 Mm |
| Usage | Building Construction Material |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanized |
| Treatment | Galvanized |
| Hardness | Full Hard |
| Weight | 3-8MT |
| Elongation | 18-25% |
|---|---|
| Coatingweight | 40-275 G/m² |
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Inspection | Thirdy Inspection Party |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Width | 600-1500 Mm |
|---|---|
| Tensile Strength | 270-500n/mm2 |
| Edge | Slit Edge |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| Packages | Standard Package |
| Standards | ASTM, GB, JIS |
|---|---|
| Specification | JIS G 3321 2017, ASTM A792M 2010 |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Pattern | Tear Drop |
| Grade | SGCC, DX51D,DC03 Etc. |
| Finish | No.1 No.3 No.4 HL 2B BA 4K 8K 1D 2D |
|---|---|
| Delivery Condition | Sea Transportation |
| Elongation | 18-25% |
| Products | Spring Steel Strip |
| End Protector | Plastic Pipe Cap,Iron Protector |
| 冷たい物体 厚さ | ≥0.41mm |
|---|---|
| 冷熱巻き基板の幅仕様 | 1200mm |
| 金属化された層、塗装後の厚さを含む | 0.46mm以上 |
| 衝撃エネルギー | 9J以上 |
| アメリカ標準/欧州標準 | ASTM A792M |
| 適用する | 建築,屋根,産業,造船 |
|---|---|
| エッジ | 切断縁 |
| ストック | ストック |
| 材料 | C10/C45e4/1008/1020/1016/1572 |
| 厚さ | 0.12mm-30mm |
| モデル番号 | Dx51d/Dx52D/SGCC |
|---|---|
| 適用する | 容器プレート |
| エッジ | 切断縁 |
| ストック | ストック |
| 材料 | Dx51d/Dx52D/SGCC |